EN

بهترین کشورها برای آنهایی که به تنهایی سفر می کنند

گردشگران زیادی بر این باورند که بهترین راه دیدن نقاط مختلف دنیا به تنهایی سفر کردن است. چه مزایایی دارد؟ موارد زیادی هستند مثلا مسیر شما با نظر شخص دیگری تغییر نخواهد کرد، با تمرکز به گشت و گذار پرداخته و کسی برای این وقت گذراندن‌ها سرزنشتان نخواهد کرد. و اما مزیت اصلی تنها سفر کردن این است که خودتان مسئول زمانبندی کارها هستید اگر دوست داشتید دیر از خواب بیدار شده و با آرامش به شهر گردی می‌پردازید، و یا برعکس.

سوئیس | Switzerland

به طبق گفته‌‌های گردشگران باتجربه، کشوری مثبت‌تر و امن‌تر از سوئیس برای گردشگری وجود ندارد. و در هنگام ترک این کشور احساس می‌کنید که چند کشور را بطور همزمان دیده‌اید : شیوه تجارت در شهر‌های زوریخ و لوسرن شما را به یاد آلمان قدیم می اندازد. شلوغی شهرهای ژنو و لوزان به مانند فرانسه و زیبایی شهر لوکارنو همچون ایتالیاست. تورهای ویژه طراحی شده در این کشور به گردشگران امکان سفرهای متنوعی داده است همچون سفرهای پیاده، با دوچرخه، قطار و سایر موارد.

اتریش | Austria

سفر به اتریش سفری لذت بخش، امن و راحت است. دوست داشتید برای شنیدن قطعه ای از موزارت بروید، یا در پارک قدم بزنید و یا جاهای دیدنی را ببینید یا حتی با کشتی بر روی رود دانوب سیاحت کنید کسی مزاحم شما نخواهد شد. شهرهای بزرگ تا روستاهای کوچک همگی توسط خطوط راه‌آهن به یکدیگر متصل شده و به راحتی می‌توانید به هر نقطه از این کشور بروید. این واقعا عالی نیست؟

سوئد | Sweden

آرامش شهرهای سوئدی، سفر فوق‌العاده‌ای برای علاقه‌مندان به تنهایی و سکوت خواهد بود. یک هفته تعطیلی دل‌چسب بهمراه سفر با قطار و اتوبوس، دوچرخه سواری و اسکی، تنفس اکسیژن خالص، زندگی در کلبه‌های ساحلی، لذت بردن از طبیعت.

از روستا خسته شدید؟ چند روزی رو در شهر زیبا و جادویی استکهلم بگذرانید : قایق سواری، رفتن به بهترین موزه‌ها، دیدن و خرید کردن از بوتیک‌

آلمان | Germany

در بزرگترین کشور اروپایی مکانهای بسیار زیادی برای گردش و وقت‌گذرانی خواهید داشت بطوریکه گاهی ممکن است در انتخاب آنها گیج شوید. بازدید از مناطق سنتی بایرن تا کلان‌شهری مثل برلین. رفتن به کلن برای دیدن معماری‌های گوتیک و یا دیدن قلعه‌های قرون وسطایی از نزدیک در دره‌ی راین. سهولت در استفاده از وسایل حمل و نقل بسیار به موقع و منظم شهری و بین شهری به حدیست که باعث می‌شود حتی برای اشخاصی که زبان خارجی نمی دانند و یا تاکنون به خارج از کشور سفر نکرده‌اند هم قابل استفاده باشد.

هلند | Netherlands

آمدن به آمستردام و به تنهایی در خیابان‌های باریک و یا در امتداد کانال‌های آن گم شدن هم، لذت خاص خود را دارد. اما حتما به یاد داشته باشید زمانی را در برنامه خود به کرایه کردن یک دوچرخه و لذت بردن از دوچرخه‌سواری در طول اقیانوس اختصاص دهید. هلند در فصل بهار خارق‌العاده است توصیه می کنیم دیدن پارک بزرگ گلهای بهاری آن با نام کوکنهوف را، که به باغ اروپا نیز شهرت دارد فراموش نکنید.

تونس | Tunisia

قطعا کشورهای اروپایی مقاصد امن‌تری برای گردشگران به شمار می‌آیند اما این دلیل نمی شود که به کشور‌های خارج از حوزه‌ی اروپا توجه نکنیم. کشورهای دیگری نیز وجود دارند که از نظر گردشگران امن بوده و مردم کشور‌های دیگر در آن احساس اطمینان خواهند داشت. از جمله‌ی این کشور‌ها تونس با توجه به موقعیت ویژه‌ی خود در شمال آفریقا و قرارگیری در کنار دریای مدیترانه توانسته به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری تبدیل شود. حفظ بافت محلی مساجد، بازارهای شلوغ و کافه‌ها، آن را به یکی از بهترین کشور‌های اسلامی جهان تبدیل کرده‌است. سبک معماری و زبان‌های مستعمری فرانسوی و دیگر سنت‌های قدیمی باعث می‌شوند تا تجربه‌ای فرانسوی-آفریقایی-عربی را، تنها در یک سفر داشته باشید.

مصر | Egypt

مصریان مردمانی بسیار مهربان هستند که در خاورمیانه به مهمان‌نوازترین مردم شناخته می‌شوند. گرچه این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی و اغلب بدین منظور در جهان شناخته شده است اما مصر کشور بسیار زیبایی برای آنهایی که به تنهایی سفر می کنند نیز به حساب می‌آید. از جمله زیبایی‌های آن می‌توان به کاخ‌های باستانی شهر اقصر، کشتی سواری به روی رود نیل و یا گذراندن تعطیلات در سواحل دهب، غردقه و شرم‌الشیخ اشاره کرد.

ویتنام | Vietnam

با اینکه این کشور اخیرا جنگ را تجربه کرده اما این روزها با علاقه‌ی بسیار، پذیرای گردشگران از سراسر دنیا است. دوچرخه‌ای کرایه کنید و به دور روستاها و جنگل‌های در امتداد ساحل بگردید. یا حتی می‌توانید هفته‌ای را در سواحل جزیره‌ی فوکوک بگذرانید. به دیدن معابد و پاگوداهای دیدنی در پایتخت آن یعنی شهر هانوی بروید.

لائوس | Laos

لائوس که در حال حاضر به یکی از معروفترین مقاصد گردشگران تنها، تبدیل شده به مانند ویتنام کشوریست که جنگ را پشت سر گذاشته اما در حال حاضر به بهشتی امن برای گردشگران تبدیل شده است و از تمیزترین کشورهای جنوب شرقی آسیا بشمار می‌آید. به شما پیشنهاد می‌کنیم سفری به رودخانه‌ی مکونگ داشته باشید و از فضای جالب آن لذت ببرید. دیدن پایتخت کشور لائوس وینتیان و مجموعه لوآنگ پرابانگ در آن به عنوان بزرگترین مرکز بودا در کشور خالی از لطف نیست. از دیگر تجربیاتی که می توانید در لائوس بدست آورید بودن در یک روستای واقعی و تجربه‌ی زندگی به عنوان یک بومی در آن منطقه است که تمامی این‌ امکانات با کمال امنیت در دسترس هستند.

کاستاریکا | Costa Rica

کسانی که یکبار به کاستاریکا رفته‌اند حتما دوباره برمی‌گردند چون در یک سفر نمی‌توان تمامی دیدنی‌ها و فعالیت‌های هیجان انگیز آن را امتحان کرد. رفتینگ در آبهای خروشان رودخانه ریونتیزن (Reventazón)، اسب سواری، دیدن آتشفشان‌ها و چشمه‌های جوشان پارک ملی در نزدیکی آتش‌فشان Rincón de la Vieja و یا حتی دراز کشیدن و لذت بردن از سواحل اقیانوس آرام.

تمامی این فعالیت‌ها در امنیت کامل و به تنهایی قابل اجراست، این منطقه از معدود مناطقی است که هیچ نیروی ارتشی نیز، ندارد